Novinka

Pamětní medaile VUT pro Pneumobil racing team Brno

Členové Pneumobil racing team Brno obdrželi z rukou pana rektora pamětní medaili VUT.

22 / 11 / 2017

Členové týmu Pneumobil Racing Team Brno v čele s vedoucím Ing. Matúšem Ranušou byli oceněni rektorem VUT. Tým, který funguje pod záštitou Ústavu konstruování, přijal z jeho rukou pamětní medaili VUT, kterou získal především za vynikající výsledky na mezinárodních závodech, mezifakultní spolupráci a propagaci Fakulty strojního inženýrství a Vysokého učení technického v Brně.

V úterý 21. listopadu 2017 ocenil rektor v rámci Akademického shromáždění VUT v Brně vybrané osobnosti brněnské techniky. Celkem byly rozdány tři zlaté, osm stříbrných a dvě pamětní medaile. Dále bylo uděleno sedm Cen rektora a v rámci slavnostního ceremoniálu v historické novobarokní aule rektorátu byli oceněni i vítězové soutěže o nejlepšího pedagoga podle hodnocení studentů VUT v Brně.

„Moc si ocenění vážíme a děkujeme. Motivuje nás to pro další práci.“ reagoval na cenu vedoucí týmu Matúš Ranuša. Firma Aventics každý rok pořádá v maďarském městě Eger závody pneumobilů, kterých se vždy účastní přes tři desítky týmů z celé Evropy. Pneumobil racing team Brno se jako jediný zástupce z České republiky těchto závodů letos zúčastnil se svými vozy Javelin a Whirlwind. Právě Javelin, který tým vyvíjel od září minulého roku, si vedl velmi dobře a získal výborná umístění na závodech v evropské konkurenci. „V plánu bylo postavit auto, které bude schopné umístit se na horních příčkách, a to se povedlo.“

Facebook Pneumobil Racing Team Brno